Danışma Kurulu

Eğitimde uzman ellerden yönlendirme.

Ebru Oğuz

Danışma Kurulu Başkanı

Kimdir?

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Ebru Oğuz, daha sonrasında yüksek lisansını ve doktorasını Eğitim Yönetimi ve Teftişi bölümünde Ankara üniversitesinde tamamladı. Sosyal adalet, sınıf yönetimi, liderlik, okul yönetimi, değerler eğitimi alanlarında uzmanlığı olan Prof. Dr. Oğuz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini devam ettirmektedir.

Tuğçe Arslan Üçer

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

Tuğçe Arslan Üçer Galatasaray Üniversitesi’nde İşletme lisans eğitimini tamamladıktan sonra Victoria’s Secret, Interparfums, H&M gibi şirketlerde pazarlama ve marka alanında çalıştı. Birçok markaya danışmanlık yaptıktan sonra yazılım sektöründe aynı alanda yöneticilik yapmaya devam etti. Kadir Has Üniversitesi’nden Yeni Medya Yüksek Lisans Bursu alarak buradaki eğitimine devam eden Tuğçe Arslan Üçer, sinema ve edebiyat üzerine 1 Kitap 1 Film isimli bir podcast yapmaktadır. MUBI Türkiye Pazarlama Direktörü görevine devam eden Arslan Üçer’in, Dünya isimli bir oğlu (insan), Mathilda isimli bir kızı (kedi) vardır.

Özge Can Görgün

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

Üniversite’yi İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tam burslu olarak okumuş ve aynı süreçte İşletme Yandalını tamamlamıştır. Üniversite mezuniyeti sonrasında, Üniversitenin Embryonix Birimi’nde yönetici olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı dönemde İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek lisansını tamamlamıştır. Ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürü, İstanbul’da Hürriyet Gazetesi’nde Reklam İletişim Müdürü, İstanbul’da Doğan Online Evmanya.com şirketinde kısa bir süre Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Bu süreçte KALDER ve LÖSEV’de gönüllü çalışmalar yaptı. İzmir’de eğitim sektöründe çalışmalarına başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Yaşam Koçluğu Sertifikasını aldı. Gediz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü’nde İşletme Doktora programına başlamıştır, şu an Katip Çelebi Üniversitesi’nde programa devam etmektedir. İzmir Özel Türk Koleji’nde yeni kampüslerin kurulumunda görev aldı. Aynı dönemde Ege Üniversitesi Formasyon programını tamamladı. Şimdi bir özel okulda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.  2018 yılına kadar Bilim Kahramanları Derneği ve Liyakat Derneği’nde aktif olarak görev alan Özge Can GÖRGÜN, farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında ‘sorumluluk bireyseldir’ ana fikrinden yola çıkarak Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifini kuran, aynı dönemde İzmir Educators Network'ün kuruculuğunu yapan Görgün, eğitim sektörüne yönelik çeşitli projelerinin geliştirilmesi, eğitim tasarımları, network ağ oluşumları ve eğitimi odağına alan çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Roza Süleymanoğlu

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

Balıkesir Üniversitesi’nde Sosyoloji lisans ve lisansüstü eğitimi yaptı. 2015 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Sosyal Hizmet doktora eğitimine başlayan Süleymanoğlu, İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi lisans eğitimine devam etmektedir. Öğrenci merkezli yaklaşım, tercih nedenlerinde sosyo-ekonomik nedenler, bölüm memnuniyeti ve mesleki beklenti, iletişim, kurum kültürü, araştırma yöntemleri, ayrımcılık ve damgalama, suça sürüklenen çocuklar, özel gereksinimli çocuklar ve ebeveyn tutumları, gençlerde değişim ve farklılaşan talepler gibi alanlarında akademik çalışmaları bulunmaktadır. Süleymanoğlu, Doğuş Üniversitesi Sosyal Hizmetler Program Başkanlığına ve Sosyologlar Derneği (SOSYODER) yönetici üyeliğine devam etmektedir.

Rojda Özen

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

Sakarya Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2007 yılında mezun olan Özen, lisans mezuniyetinin ardından İnsan Kaynakları Yönetimi alanında birçok eğitim almıştır. Kariyerine Borusan Holding bünyesinde İnsan Kaynakları uzmanı olarak başlamış, eBay, SabancıDx, Aon gibi uluslararası şirketlerde çalışmıştır. 2017-2019 yılları arasında Trendyol şirketler grubunda teknoloji ve pazarlama birimlerinden sorumlu İnsan Kaynakları yöneticisi olmuş, Trendyol’un bu birimlerdeki tüm insan kaynakları süreçlerini yönetmiştir. 2019 yılında obilet.com’un İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevine geçmiş 2020 yılında buradan ayrılarak kendi girişimi olan Talentics şirketini kurmuştur. Şu anda yeni kurmuş olduğu ADD HR şirketinde kariyerine ve çalışmalarına devam etmektedir.

Burçin Canbaz

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

Yenilikçi Eğitim Geliştirme Araştırma Merkezi’nde (YEGAM) Eğitim Tasarımı ve Planlama Yöneticisi olarak 2017 yılından bu yana görevine devam eden Canbaz, lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi felsefe bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme Bölümü’nde tamamlamıştır. “Çıtır Çıtır Felsefe Kitap Serisinin Eleştirel Düşünme Becerileri Açısından İncelenmesi” başlıklı teziyle P4C (çocuklar için felsefe) ve eleştirel düşünme becerileri alanlarında uzmanlaşmıştır. 2013 yılında Okan Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayan Canbaz, 2010-2017 yılları arasında özel dershane ve kolejlerde öğretmenlik ve yöneticilik görevlerini yürütmüş aynı zamanda freelance olarak sınava hazırlanan öğrencilere sınav danışmanlığı yapmıştır. P4C, eleştirel düşünme becerileri ve eğitim tasarımı konularında akademik çalışmalarını sürdürmekte ve Üstün yetenekli çocuklar ile Eleştirel Düşünme Temelli P4C atölyeleri düzenlemektedir.

Filiz Dağ

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

2005 yılında İngilizce Eğitmenliği lisans bölümünden mezun olan Dağ, daha sonra yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. Universite de Lorraine ve Haliç Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam etmiştir. Tüm bu eğitim hayatının yanı sıra İstek Okulları’nda, Rotary International’da, Bahçeşehir Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve TOBB’da kariyerine devam etmiş ilgili şirketlerin çeşitli birimlerinde görev almıştır. 2019 yılında kendi şirketi olan Dijital Rönesan’ı kurmuş, 2020 yılından itibaren de Milliyet gazetesinin köşe yazarlığına başlamıştır. Şu anda Bilgi Üniversitesi’nin İş Geliştirme Direktörü görevini yürütmekte olup 2022 yılında yine kendi şirketi olan Metaverse Union’u kurmuştur.

Buket Çelik

Danışma Kurulu Üyesi

Kimdir?

Buket Çelik, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı. 2005 yılından bu yana birçok tiyatro ve televizyon projesinde profesyonel olarak oyunculuk yapan Çelik, ayrıca çeşitli kurumlarda etkili iletişim, hitabet ve oyunculuk alanlarında eğitmenlik yapmaktadır. 2017 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi’nde doğaçlama ve oyunculuk teknikleri üzerine dersler vermektedir. Şu anda Kocaeli Üniversitesi'nde Dramatik Sanatlar Bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.

Birlikte çalışalım!

İletişime geç